Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Registrácia | Zabudnuté heslo?

Jemen, Sokotra, Omán (Komfort)

  • cesta kadidla
  • po stopách kráľovnej zo Sáby a ománskych sultánov
  • fantastické pamiatky UNESCO a neopakovateľné dobrodružstvo
  • cesta kadidla, horských scenérií, zabudnutých exotických dediniek
  • kúpanie vo vlnách Arabského mora na bielych plážach, skvelé potápanie

Jemen, Sokotra, Omán (Komfort)
REZERVUJTE SI ONLINE

Kontaktujte naše klientské pracovníčky v pracovné dni:

02 / 5263 5254 (9:00 - 18:00)
0917 530 912     (9:00 - 18:00)

|
bookmark | odporučiť známemu |

Rámcový program:

1 – 2. deň:

Odlietame do Jemenu a hlavného mesta Sanaa. Prílet do SANAA, do hlavného mesta Jemenu položeného vo výške 2350 m. n. m. Prvý dotyk s Arabiou Felix, ktorej bohatstvo závideli aj Rimania. Nočná Sanaa, vôňa vodných fajok, qatu a rozprávkové hlinené stavby zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Denná prehliadka hlavného mesta Jemenu, staré mesto so svojimi atrakciami, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Prastaré mestské opevnenie, krivoľaké uličky, jednoducho mesto postavené synom proroka Noeho. Návšteva údolia Wadi Dhahr, sídla imámov, Dar al Hajar – skalný päťposchodový dom, vyhliadka, dedinka Kawkaban na vrchole hôr ponúkajúca fantastické výhľady, najstaršia jemenská mešita v Šibame. Mince s portrétom Márie Terézie (áno, z Kremnice), ktorými sa v Jemene donedávna platilo. Zahalené ženy, muži v krojoch so zahnutými nožmi za pasom. Každý cestovateľ bude nadšený. Dáte si qat?

3. – 4. deň:

Výlet do dedinky HAJJARAH, ktorá sa radí medzi najväčšie jemenské atrakcie. Opäť nás privítajú nedobytné hory a domčeky, ktoré dokázali poraziť skalu. Dnes si vysvetlíme, ako sa Jemenčania po stáročia bránili nepriateľom. V mestečku Manakha si dáme tradičný jemenský obed a vrátime sa do Sanaa, kde skočíme do stredovekých kúpeľov s peelingom a masážou. Sady kávy (prvá káva na svete sa začala pestovať práve v Jemene) a obľúbeného qatu. Mierime na sever smerom k Mekke do iného údolia, kde majú ľudia iné kroje, a ich domy sú úplne iné, než sme videli včera – AMRÁN bude veľkým prekvapením.

5. – 7. deň:

Prelet na SOKOTRU, na ostrov v blízkosti Somálska. Maximálna exotika. Miesto, kam zavítal aj Marco Polo, a ktoré je prírodným neobjaveným divom. Turistická infraštruktúra prakticky neexistuje, no my nebudeme šetriť ani tu a Vy dostanete ten najlepší servis. Transfer džípmi na juh do Diksamu, kde budeme pozorovať a fotiť endemické stromy dračej krvi. Stretnutia s beduínmi, terénna jazda do Wadi De Arhar a kúpanie sa v riekach pod vodopádmi vo Wadi Shifa. Arher – brakická voda a pieskové duny. Je pláž Dihimri najkrajšou na ostrove? Zaplávame si v Arabskom mori. Qalansiya plná paliem, výlet loďou do Shuabu. Panenské, kryštálovo čisté pláže. Uvidíme dnes delfíny?

8. deň:

Preletíme na severovýchod a transfer do údolia Wadi Hadramawt. Najslávnejšie údolie Blízkeho východu, dlhé 200 kilometrov je domovom drahého kadidla, ktoré ľudstvo používa už od nepamäti. Pochádza práve odtiaľto. Údolie sa spomína aj v biblii a v koráne. SAYYUN – správne stredisko, sultánov palác, hotel s bazénom. Ďatle, džambíje, strieborné šperky.

 9. – 10. deň:

Deň v údolí začneme ŠIBAMOM, ktorý prezývajú aj Manhattan púšte. Viac než 500 mrakodrapov z blata zo 4. storočia (UNESCO). Výborný trh. TARIM – náboženské centrum údolia s jedinečnou architektúrou, s 365 mešitami a najvyšším minaretom v Jemene, paláce. Na večer ľahký treking do neúrodných hôr a západ slnka nad Šibamom. Ohromný zážitok. Viete, ako rastie henna? Ukážka výroby nepálených tehál, z ktorých sa stavajú úžasné domy. Al Hadžarajn v ďalšou údolí je dokonalým mestom, postaveným v skalách. V meste akoby na tisíc rokov zastal čas. Najlepší med Arábie, čarovné cintoríny, tradičná výroba vápna ako v stredoveku. Mierime na východ do absolútne neobjavených končín. Žiadni turisti, neskazení domorodci Vás žiadajú o fotografiu, zahalené ženy, rybárske dedinky na konci sveta.

11. – 14. deň:

Najúžasnejšia časť cesty. Pustá krajina sa šibnutím čarovného prútika zazelená. Prechod do Ománu cez hranicu, ktorú sme v roku 2007 prešli ako jedni z prvých cudzincov a ako prvá cestovná kancelária. Ide o absolútnu špecialitu BUBO Travel Agency. Sme v provincii Dofar, ktorá ma oveľa bližšie k Jemenu než ku zvyšku krajiny milovaného sultána Qaboosa. Takúto pohodu ste nečakali. MUGHSAIL, prekrásna horská scenéria, kľukaté cesty. Centrum južného Ománu SALALAH. Výlet na Khor Rori Samhuram (UNESCO), do mesta, ktoré ovládali hadhramawtskí králi či samotná kráľovná zo Sáby. Nápisy v sabejskom jazyku, ktorý poznáme z Hadhramawtu. Odtiaľto sa vyvážalo kadidlo, ktoré sa vyvažovalo zlatom. Datľové palmy vystriedali kokosovníky a polia papaje. Ťavy, plameniaky a delfíny. Jóbova hrobka vysoko v horách. Už navždy budete vedieť, čo je to Jóbova zvesť. Prelet do Muscatu, odlet domov.

Referencie o zájazde (Počet príspevkov: 5)


04.11.2012 00:00 Odporucam tym, ktori miluju historiu, prirodu..
Ahoj Martin, este raz by som sa Ti chcela podakovat za skvele zazitky v Jemene, ktoreho som sa...
04.11.2012 00:00 Skvely adrenalin
Vcera som sa vratila z Jemenu. Adrenalin! Juzny Jemen sme presli ako super celebrity (alebo ako...
01.07.2010 17:10 Mnozstvo neuveritelnych zazitkov
Konecne som dokazala vydychat to mnozstvo neuveritelnych zazitkov, ktore zostali vo mne po...
01.07.2010 17:05 Čakala som vela, dostala som ovela viac
Jemen, Sokotra, Oman 04.07.2009 | 19:25 Pred mesiacom som sa vrátila z Arabského...
02.07.2009 21:14 Jemen Oman Katar Sokotra
Uz je to par dni, co sme sa vratili z uzasnej cesty po oblasti, ktora bola kedysi znama ako Arabia...
01.07.2009 05:14 Názory našich klientov
Prečo cestovať s BUBOm (pohľad sprievodcov)
Prečo cestovať s BUBOm (pohľad nášho základného tábora)

Prečítať si všetky referencie

Pridať príspevok

Vyhľadávanie

Informácie o poznávacom zajázde

Cena zájazdu

Cena od:  2800 €

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku, kompletnú dopravu mikrobusom a terénnymi autami 4x4, slovenského BUBO–sprievodcu, miestnych sprievodcov, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch, na Sokotre každý deň vo funduku (jednoduché, ale to najlepšie, čo Vám vieme poskytnúť), všetky permity, poistenie proti insolventnosti, ochutnávku vodnej fajky a kávy, výlet loďou na Sokotre.


Cena nezahŕňa:

vreckové, víza, poistenie, letiskové poplatky, 3 vnútroarabské letenky (cca 205 €, Sanaa-Sokotra, Sokotra-Jemen, Salalah- Muscat), bakšišné, vstupné do pamiatok a atrakcií.


CK BUBO Vám ako prvá cestovná kancelária na Slovensku ponúka možnosť špeciálneho poistenia BUBO plus len za 5 € na zájazd.
O čo ide?


Poznámka:

Ide o kvalitne pripravený zájazd, ktorý sme po prvýkrát zrealizovali v roku 2007. Ako prvá cestovná kancelária na Slovensku aj v Čechách sme prešli z Jemenu do Ománu a logicky takto spojili oblasti, ktoré kedysi patrili pod vplyv kráľovnej zo Sáby. V Jemene využívame hotely vyššej kvality, než je bežné, rátajte však s jednoduchým štandardom (hlavne na Sokotre ide o expedičné ubytovanie). Prenajaté džípy nám umožnia dostať sa do odľahlých oblastí s nádhernou horskou scenériou. Ponúkame Vám program s väčším rozsahom a s väčšími zážitkami na úrovni.

Termíny poznávacieho zájazdu

Akce Od pólu k pólu

Predaj zájazdov na rok 2016 za najvýhodnejšiu cenu sa začína
už 14.9. o 9:01. Počet miest je obmedzený.
Vyplňte, prosím, Váš mail a telefónne číslo a miesto Vám neujde.
So spustením akcie Vám zašleme pripomienkový mail.

Povinné pole
 
24.10. - 06.11.2015    vypredané
24.10. - 06.11.2015    vypredané